Informace o materiálech

NEJVYŠŠÍ VÝROBNÍ STANDARDY

 

ANTIBAKTERÁLNÍ VLÁKNO SILVER +

Neděláme žádné kompromisy v oblasti kvality.Všechny naše produkty SILVER + jsou navrženy a ušity v České republice, látky jsou vyrobeny ve spolupráci s předními výrobci z Evropy. Ke každému produktu přistupujeme s pečlivostí a láskou.

Zvláště tenké a lehké funkční prádlo pro ženy. Díky své flexibilitě se přimkne těsně k pokožce a vytvoří vaši "druhou kůži". Jemné vlákno obsahuje nanočástice stříbra. Odvede pot a udrží vaše tělo v optimálním tepelném komfortu při sportu, práci, ve volném čase a při cestování. Zajistí Vám pocit čistoty po dlouhou dobu.

Funkční prádlo pro Vás všechny, kteří jste si oblíbili sport a pohyb v létě, v teplejším počasí a v halách nebo při cestování, kdy se mírnější teploty střídají. Vhodné také pro všechny intenzivní pohybové aktivity v chladném počasí, kdy se vaše tělo samo dostatečně zahřívá.

Použité jemné vlákno je nenasákavé, tím odvádí Váš pot na povrch úpletu, nestudí na pokožce a zajišťuje tepelný komfort vašemu tělu. Účinné látky, tedy ionty stříbra, jsou obsaženy v celém objemu vlákna, jsou bezpečné, nedráždí vaši pokožku a nezpůsobují alergie.

Stříbro, které je obsaženo v polymeru vlákna, aktivně omezuje množení bakterií a tím poskytuje trvalou a dlouhodobou ochranu proti zápachu.

Certifikát :

 Atest BLUE SIGN

certifikát Bluesign garantuje soulad s nejnovšími normami v oblasti životního prostředí,zdraví a bezpečnosti, který se spojuje se zodpovědnými dodavateli, výrobci,obchodníky a značky s cílem vytvořit zdravý textilní průmysl, který se společně snaží snížit negativní vliv na ekologii.

Antibakteriálně upravené polypropylenové vlákno Prolen ® Siltex SILVER+ účinně inhibuje růst hub, bakterií plísní a mikroorganizmů. Tímto způsobem snižuje nepříjemné pachy, udržuje biologickou rovnováhu pokožky a hygienickou svěžest výrobku během celého dneVlákno je pro člověka a životní prostředí neškodné.

Vlákno Prolen ® Siltex SILVER+ bylo speciálně vytvořeno pro taková použití, která vyžadují splnění vysokých hygienických norem. Vzhledem k tomu, že antibakteriální látky se aplikují přímo na jádro příze, a nikoli k jeho povrchu, nesnižuje se účinnost při praní a antibakteriální látky zůstávají stále ve vláknu. Prolen ® Siltex Ag+je speciální příze upravená antibakteriálními látkami na bázi biogenních iontů stříbra, které inhibují růst hub, bakterií a plísní. Antibakteriální účinek stříbra je znám již po mnoho staletí.

Tento materiál získal Shodu antibakteriálních vlastností Prolen ® Siltex SILVER+ s technickými požadavky amerického standardu AATCC 100-1998 potvrzuje autorizovaný institut SKTC-119.

Antibakteriální aktivita Prolen ® Siltex SILVER+ byla také hodnocena Institutem Francais Textil - Habillement podle normy ISO / CD 20743 - absorpční metodou (2004).

Vlastnosti antibakteriálního vlákna SILVER+ :

 + zabraňují rústu bakterií, plísní a mikroorganizmů

+ brání vzniku zápachu, a udržují  hygienickou svěžest produktu

+ antibakteriální látky se aplikují přímo do jádra příze, a nikoli k jeho povrchu,

  nesnižuje se ůčinnost při praní,antibakteriální látky zůstávají stále ve vláknu

+ termo-izolace / v létě chladí, v zimně hřeje /

+ je vynikající pro sport, pro lidi s revmatem a bolesti zad

+ odvádí pot z pokožky do další vrstvy oblečení / i když se spotíte, vždy zustanete v suchu /

+ má mírně záporný elektrický náboj, tělu prospěšný

+ po vyprání rychle schne

+ barevnost zachována i po mnohonásobném praní

+ je 100% recyklovatelný


 

BAMBUSOVÉ VLÁKNO

 

Certifikát :

 

 Atest GLOBAL

+ Global organic textile standard - organická bavlna

Certifikát :

 Atest OKI

+ vlákno je certifikováno podle Oekotexu 100, třídy 1 a tímto splňuje humání a ekologické požadavky pro dětské výrobky

Bambusové vlákno

Bambusové vlákno je přirozeně antibakteriální, protiplísňové a antistatické (bambus obsahuje složku zvanou „bamboo kun“, která má přirozené antibakteriální a bakteriostatické vlastnosti, které tyto rostliny chrání před bakteriemi a plísněmi a proto přítomnost bambusového vlákna dokáže zničit až 70% nežádoucích bakterií).

Tkanina působí na dotek chladivě, ale zároveň dokáže udržet teplo. V létě tak máte pocit lehkého osvěžení a v zimě naopak zahřeje. Bambusové vlákno absorbuje až 4x více vlhkosti než vlákno bavlněné a odvede tak přebytečnou vlhkost a pot. Díky struktuře vlákna je látka vysoce prodyšná, pokožka tak může přirozeně dýchat a zároveň je v bezpečí. Díky své jemnosti a hladkosti jsou bambusové produkty velice vhodné pro osoby s citlivou pokožkou.

Bambusová vlákna dokáží přirozeně ochránit pokožku před UV zářením. Kvalitní bambusové produkty dokáží zachytit přibližně 90 % škodlivých UV paprsků.