Informace o materiálech

NEJVYŠŠÍ VÝROBNÍ STANDARDY

 

ANTIBAKTERÁLNÍ VLÁKNO SILVER +

Neděláme žádné kompromisy v oblasti kvality.Všechny naše produkty SILVER + jsou navrženy a ušity v České republice, látky jsou vyrobeny ve spolupráci s předními výrobci z Evropy. Ke každému produktu přistupujeme s pečlivostí a láskou.

Zvláště tenké a lehké funkční prádlo pro ženy. Díky své flexibilitě se přimkne těsně k pokožce a vytvoří vaši "druhou kůži". Jemné vlákno obsahuje nanočástice stříbra. Odvede pot a udrží vaše tělo v optimálním tepelném komfortu při sportu, práci, ve volném čase a při cestování. Zajistí Vám pocit čistoty po dlouhou dobu.

Funkční prádlo pro Vás všechny, kteří jste si oblíbili sport a pohyb v létě, v teplejším počasí a v halách nebo při cestování, kdy se mírnější teploty střídají. Vhodné také pro všechny intenzivní pohybové aktivity v chladném počasí, kdy se vaše tělo samo dostatečně zahřívá.

Použité jemné vlákno je nenasákavé, tím odvádí Váš pot na povrch úpletu, nestudí na pokožce a zajišťuje tepelný komfort vašemu tělu. Účinné látky, tedy ionty stříbra, jsou obsaženy v celém objemu vlákna, jsou bezpečné, nedráždí vaši pokožku a nezpůsobují alergie.

Stříbro, které je obsaženo v polymeru vlákna, aktivně omezuje množení bakterií a tím poskytuje trvalou a dlouhodobou ochranu proti zápachu.

Certifikát :

 Atest BLUE SIGN

certifikát Bluesign garantuje soulad s nejnovšími normami v oblasti životního prostředí,zdraví a bezpečnosti, který se spojuje se zodpovědnými dodavateli, výrobci,obchodníky a značky s cílem vytvořit zdravý textilní průmysl, který se společně snaží snížit negativní vliv na ekologii.

Antibakteriálně upravené polypropylenové vlákno Prolen ® Siltex SILVER+ účinně inhibuje růst hub, bakterií plísní a mikroorganizmů. Tímto způsobem snižuje nepříjemné pachy, udržuje biologickou rovnováhu pokožky a hygienickou svěžest výrobku během celého dneVlákno je pro člověka a životní prostředí neškodné.

Vlákno Prolen ® Siltex SILVER+ bylo speciálně vytvořeno pro taková použití, která vyžadují splnění vysokých hygienických norem. Vzhledem k tomu, že antibakteriální látky se aplikují přímo na jádro příze, a nikoli k jeho povrchu, nesnižuje se účinnost při praní a antibakteriální látky zůstávají stále ve vláknu. Prolen ® Siltex Ag+je speciální příze upravená antibakteriálními látkami na bázi biogenních iontů stříbra, které inhibují růst hub, bakterií a plísní. Antibakteriální účinek stříbra je znám již po mnoho staletí.

Tento materiál získal Shodu antibakteriálních vlastností Prolen ® Siltex SILVER+ s technickými požadavky amerického standardu AATCC 100-1998 potvrzuje autorizovaný institut SKTC-119.

Antibakteriální aktivita Prolen ® Siltex SILVER+ byla také hodnocena Institutem Francais Textil - Habillement podle normy ISO / CD 20743 - absorpční metodou (2004).

Vlastnosti antibakteriálního vlákna SILVER+ :

 + zabraňují rústu bakterií, plísní a mikroorganizmů

+ brání vzniku zápachu, a udržují  hygienickou svěžest produktu

+ antibakteriální látky se aplikují přímo do jádra příze, a nikoli k jeho povrchu,

  nesnižuje se ůčinnost při praní,antibakteriální látky zůstávají stále ve vláknu

+ termo-izolace / v létě chladí, v zimně hřeje /

+ je vynikající pro sport, pro lidi s revmatem a bolesti zad

+ odvádí pot z pokožky do další vrstvy oblečení / i když se spotíte, vždy zustanete v suchu /

+ má mírně záporný elektrický náboj, tělu prospěšný

+ po vyprání rychle schne

+ barevnost zachována i po mnohonásobném praní

+ je 100% recyklovatelný


 

BAMBUSOVÉ VLÁKNO

 

Certifikát :

 

 Atest GLOBAL

+ Global organic textile standard - organická bavlna

Certifikát :

 Atest OKI

+ vlákno je certifikováno podle Oekotexu 100, třídy 1 a tímto splňuje humání a ekologické požadavky pro dětské výrobky

Bambusové vlákno

Bambusové vlákno je přirozeně antibakteriální, protiplísňové a antistatické (bambus obsahuje složku zvanou „bamboo kun“, která má přirozené antibakteriální a bakteriostatické vlastnosti, které tyto rostliny chrání před bakteriemi a plísněmi a proto přítomnost bambusového vlákna dokáže zničit až 70% nežádoucích bakterií).

Tkanina působí na dotek chladivě, ale zároveň dokáže udržet teplo. V létě tak máte pocit lehkého osvěžení a v zimě naopak zahřeje. Bambusové vlákno absorbuje až 4x více vlhkosti než vlákno bavlněné a odvede tak přebytečnou vlhkost a pot. Díky struktuře vlákna je látka vysoce prodyšná, pokožka tak může přirozeně dýchat a zároveň je v bezpečí. Díky své jemnosti a hladkosti jsou bambusové produkty velice vhodné pro osoby s citlivou pokožkou.

Bambusová vlákna dokáží přirozeně ochránit pokožku před UV zářením. Kvalitní bambusové produkty dokáží zachytit přibližně 90 % škodlivých UV paprsků.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení