CO ZPÚSOBUJE VAGINÁLNÍ VÝTOK A ZÁPACH?

Poševní výtok (sekret) je naprosto normální součástí reprodukčního cyklu ženy. Tento sekret je ovlivněn menstruací, sexuálním vzrušením, ovulací a stravou. Sekret plní samočisticí funkci a ochraňuje poševní výstelku před vysušením, poraněním a infekcí. V intimním životě pak výtok zajišťuje dostatečné zvlhčení vagíny při pohlavním styku.

Za normálního a zdravého stavu má výtok čirou či mléčně bílou barvu, je čichově neutrální (zápach se mění zejména během menstruačního období nebo sexuálního vzrušení ) a nedráždí (pH se pohybuje v rozmezí 3,8 – 4,5). Nicméně mnoho žen trpí abnormálním a nepříjemně zapáchajícím poševním výtokem žluté, žlutozelené, hnědé či našedlé barvy a nepřirozeně husté nebo hrudkovité konzistence což je ve většině případů příznak kvasinkové a bakteriální infekce.

Podmínky pro vznik tĕchto infekcí obvykle vytvářejí problémy v rovnováze pH v pochvĕ.

Faktory, které zapříčiňují kvasinkové nebo bakteriální infekce jsou: příliš mnoho sprchování (to narušuje normální činnost bakterií v pochvě), strava a to zejména pokud jíte hodně nezdravých potravin, nechráněný sex, anální sex – v případě, že jsou po nĕm provádĕny pohlavní aktivity (infekce močových cest). Většina žen bude mít problémy v té či oné podobě kvasinkových a bakteriálních infekcí několikrát během života.

Na infekce existuje mnoho léků, ale pro mnohé ženy je trapné léčit zapáchající poševní výtok u lékaře či lékárníků, prožívají trauma a připravují se o potěšení ze sexu.

Pokud se chcete zbavit poševního výtoku, nepříjemného vaginálního zápachu a udržovat ji zdravou, používejte pravidelně prodyšné spodní prádlo například antibakteriální kalhotky SILVER+. A v domácí lékárničce mějte po ruce Silver caps nebo Silver gel od GYNELLY na podporu léčby vaginálních infekcí.

1534419784

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení