Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
 

KONTAKTY

SILVER+ Accord group spol.s.r.o.
Čs.Armády 360
73551 Bohumín
tel: +420 596018327
napište nám

NOVINKY

arr3AKCE GREEN BEAUTY Market v OSTRAVĚ Srděčně Vás zveme a budeme se na Vás těšit   Kdy : pátek    30.11.2018 od 14:00 do 18:00...

ZBOŽÍ V AKCI

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 460 Kč
naše cena 308 Kč
naše cena 360 Kč

05. 02. 2018

Víte jak správně pečovat o intimní hygienu dívek ?

U novorozenců a dívek je potřeba dodržovat hygienu rodidel, aby rodidla nebyla drážděna močí. U kojenců je důležité časté přebalování. Pozor také na možnost podráždění, které může vzniknout ze špatně vymáchaného prádla. U obézních dívek bývají rodidla zarudlá, s opruzeninami a je tedy nutné zvolit vhodné oblečení a dbát na dostatečnou hygienu.

 

V klidovém období je třeba u dívek sledovat vzhled zevních rodidel. Na neestrogenizovaných rodidlech může vzniknout synechie neboli srůst. Synechie není vrozenou vadou, nikdy se nevyskytuje u novorozence. Vzniká tak, že se okraje malých stydkých pysků slepí. Pokud nejsou pravidelně rozrušováni správnou hygienou, postupně se slepení stává pevnějším a mění se až v opravdu kožovité spojení. Nejčastěji se synechie vyskytují u děvčat mezi 2. až 5. rokem. Může se projevit tak, že při močení se mění proud moči. Při subtotální a totální synechii může vzniknou až překážka v močení. Pokud synechii neobjeví matka, jsou zjištěny při prohlídce u pediatrů. Bohužel velmi často nejsou matky dostatečně poučeny při propouštění z porodnic, jak se správně starat o rodidla děvčátka.

Léčení synechií spočívá v tom, že jemnou blanitou synechii snadno rozrušíme sondou. U kožovitých synechií se bohužel tento způsob snadného rozrušení použít nedá a synechii musíme rozrušit elektrokauterem v celkové anestezii, uvádí gynekoložka MUDr. Klára Braunová.

 

Nezapomínejte tedy na intimní hygienu holčiček a snažte se je vést ke správným hygienickým návykům od raného věku


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ