Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
 

KONTAKTY

SILVER+ Accord group spol.s.r.o.
Čs.Armády 360
73551 Bohumín
tel: +420 596018327
napište nám

NOVINKY

arr3AKCE GREEN BEAUTY Market v OSTRAVĚ Srděčně Vás zveme a budeme se na Vás těšit   Kdy : pátek    30.11.2018 od 14:00 do 18:00...

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 288 Kč
naše cena 200 Kč
naše cena 320 Kč

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 93 Kč
naše cena 308 Kč
naše cena 360 Kč

05. 02. 2018

Víte jak správně pečovat o intimní hygienu dívek ?

U novorozenců a dívek je potřeba dodržovat hygienu rodidel, aby rodidla nebyla drážděna močí. U kojenců je důležité časté přebalování. Pozor také na možnost podráždění, které může vzniknout ze špatně vymáchaného prádla. U obézních dívek bývají rodidla zarudlá, s opruzeninami a je tedy nutné zvolit vhodné oblečení a dbát na dostatečnou hygienu.

 

V klidovém období je třeba u dívek sledovat vzhled zevních rodidel. Na neestrogenizovaných rodidlech může vzniknout synechie neboli srůst. Synechie není vrozenou vadou, nikdy se nevyskytuje u novorozence. Vzniká tak, že se okraje malých stydkých pysků slepí. Pokud nejsou pravidelně rozrušováni správnou hygienou, postupně se slepení stává pevnějším a mění se až v opravdu kožovité spojení. Nejčastěji se synechie vyskytují u děvčat mezi 2. až 5. rokem. Může se projevit tak, že při močení se mění proud moči. Při subtotální a totální synechii může vzniknou až překážka v močení. Pokud synechii neobjeví matka, jsou zjištěny při prohlídce u pediatrů. Bohužel velmi často nejsou matky dostatečně poučeny při propouštění z porodnic, jak se správně starat o rodidla děvčátka.

Léčení synechií spočívá v tom, že jemnou blanitou synechii snadno rozrušíme sondou. U kožovitých synechií se bohužel tento způsob snadného rozrušení použít nedá a synechii musíme rozrušit elektrokauterem v celkové anestezii, uvádí gynekoložka MUDr. Klára Braunová.

 

Nezapomínejte tedy na intimní hygienu holčiček a snažte se je vést ke správným hygienickým návykům od raného věku


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ